Nechci trávit tolik času duševní nemocí. co vy?

Nyní budete moci mít duševní chorobu svých tužeb – levnÄ›jší/rychlejší, než jste si kdy dokázali pÅ™edstavit

Soud rozhodl ve prospÄ›ch Mirandy a rozhodnutí zavedlo to, co jsme poznali jako „práva Mirandy“. Aby se podezÅ™elý ochránil pÅ™ed nedobrovolným pÅ™iznáním, protože si myslí, že nemá jinou možnost než promluvit, musí policie výslovnÄ›, jasnÄ› a úplnÄ› upozornit každého podezÅ™elého na jeho právo mlčet a poradit, než zahájí výslech nebo jakýkoli jiný pokus získat trestní oznámení. prohlášení podezÅ™elého. Mezi 30. a 60. léty však zátah proti policejní taktice postupnÄ› zmÄ›nil praxi výslechů. V reálném životÄ› vyžaduje policejní výslech více než sebedůvÄ›ru a kreativitu (ačkoli tyto vlastnosti pomáhají) – vyšetÅ™ovatelé jsou vysoce trénovaní v psychologické taktice sociálního vlivu. Policejní galerie obrázků Policejní vyšetÅ™ovatelé jsou vysoce vyškoleni v psychologické taktice. NÄ›jakou dobu policie zkoušela vÄ›ci jako polygraf, aby zjistila, zda podezÅ™elý klame, ale mellaril online lékárna koupit polygrafy a školení na detektoru lži jsou drahé a výsledky jsou u soudu téměř nikdy pÅ™ípustné. Zatímco Nejvyšší soud rozhodl již v roce 1897 proti nedobrovolným pÅ™iznáním, až v roce 1937 se vÄ›ci začaly skutečnÄ› mÄ›nit.

Ernesto Miranda se po dvou hodinách výslechu pÅ™iznal ke znásilnÄ›ní a únosu a odvolání k Nejvyššímu soudu tvrdilo, že Miranda si nebyl vÄ›dom svých práv mlčet (pátý dodatek) a právního zástupce (šestý dodatek). Když nám policista Å™ekne, že naše otisky prstů byly nalezeny na vnitÅ™ní klice domu, který byl pÅ™ed dvÄ›ma dny vykraden, znervózníme, i když jsme celou dobu, co jsme byli uvnitÅ™, mÄ›li rukavice. Tato čínsko-japonská neshoda vyvrcholila tím, že Japonci spáchali dvÄ› velká zvÄ›rstva: Mandžuský incident a ZnásilnÄ›ní Nankingu. NapÅ™íklad genetické riziko velké deprese samo o sobÄ› nemusí vést k rozvoji velké deprese, ale traumatická událost kromÄ› genetického rizika může nÄ›koho učinit náchylnÄ›jším. Je obtížné pÅ™edvídat, které rizikové faktory ovlivňují různé podmínky. Lidé se schizofrenií mají vysoké riziko sebevraždy. Nenechte si ujít naše skvÄ›lé knihy a dárky, které jsme vybrali pro lidi žijící s nemocí. Lidé se modlí, aby se Mel Gibson uzdravil ze své nemoci tím, že se dostane více do kontaktu s Bohem, a definitivnÄ› ukončil tyto nešÅ¥astné skandály. Trochu do očí bijící, nÄ›co se mu dostalo do tváÅ™e, odhalení, že jeho otisky jsou po celé vražedné zbrani a voilà!

roce 2018 deník hirohitského císaÅ™ského komorníka Shinobu Kobayashi odhalil, že se císaÅ™ trápí tím, že ho lidé obviňují ze zvÄ›rstev, kterých se Japonsko dopouštÄ›lo bÄ›hem války a pÅ™edchozího konfliktu s ÄŒínou. To je částečnÄ› důvod, proč dnešní japonské učebnice opomíjejí zmínku o japonské brutalitÄ› v Asii a proč neexistuje kolektivní pocit viny za zvÄ›rstva spáchaná Japonskem ve druhé svÄ›tové válce, jako je tomu v NÄ›mecku. Fyzické uspoÅ™ádání výslechové místnosti je navrženo tak, aby maximalizovalo nepohodlí a pocit bezmoci podezÅ™elého od okamžiku, kdy vstoupí dovnitÅ™. Reidův „DevÄ›t kroků“ psychologické manipulace je dnes jedním z nejpopulárnÄ›jších výslechových systémů ve Spojených státech. Psychologická manipulace začíná ještÄ› pÅ™edtím, než vyšetÅ™ovatel vůbec otevÅ™e ústa. I pro mnoho zkušených spisovatelů může pravopis a gramatika čas od času pÅ™edstavovat problém. Věří se, že nevinná osoba by se nikdy nepÅ™iznala k zločinu, který nespáchala, i kdyby byla konfrontována s falešnými fyzickými důkazy o své účasti. Rozhodnutí soudu bylo jasné: doznání získaná násilím nelze použít jako důkaz u soudu. PÅ™iznání získaná technikami „tÅ™etího stupnÄ›“ – odepírání jídla a vody, jasná svÄ›tla, fyzické nepohodlí a dlouhá izolace, bití gumovými hadicemi a jinými nástroji, které nezanechávají stopy – byla u soudu obvykle pÅ™ípustná, dokud podezÅ™elý podepsal prohlášení, že pÅ™iznání bylo dobrovolné.

pÅ™ípadu Brown v. Mississippi Nejvyšší soud vyloučil „dobrovolné“ pÅ™iznání, které bylo získáno poté, co policisté opakovanÄ› napíchli podezÅ™elého na strom a zbičovali ho. PÅ™i hledání náhrady za nelegální formy nátlaku se policie obrátila na docela základní psychologické techniky, jako je osvÄ›dčená rutina „dobrý policajt špatný policajt“, pÅ™i které jeden detektiv bije podezÅ™elého a druhý metaxalone ceny pÅ™edstírá, že ho hledá. Rozhodnutí Mirandy se pokouší odstranit podezÅ™elou neznalost jako faktor pÅ™ispívající k nedobrovolným pÅ™iznáním. Reid pokračoval ve vývoji nestrojového systému výslechů založených na specifických typech otázek a odpovÄ›dí, které odhalují slabiny, které může vyšetÅ™ovatel použít proti podezÅ™elému, aby získal pÅ™iznání. Až na nÄ›kolik výjimek může policie podezÅ™elému lhát, aby se pÅ™iznal. Policejní výslechy nebyly vždy tak složité. StejnÄ› jako u rakoviny, cukrovky a srdečních chorob jsou duševní nemoci často fyzické, emocionální a psychické.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Nechci trávit tolik času duÅ¡evní nemocí. co vy?”

Leave a Reply

Gravatar